.

ATLETICKÝ VÍCEBOJ

--- článek se připravuje ---

Diplomy v sekci "aktuality"


.

CESTA KOLEM SVĚTA

Dobrodružství, které na člověka čeká po cestě kolem světa za 10 měsíců si asi takhle z pohodlí našich domovů neumíme představit... Ale rozhodně stojí za to, se o to alespoň pokusit. V tom nám pomohla cestovatelka Marie Šnajdrová, která se z takové cesty nedávno vrátila. V pondělí 13. května 2019 se besedy s ní zúčastnily děti  celého prvního stupně a nutno podotknout, zájem střídalo nadšení. Odlišnost kultur, města i pralesy, všechny druhy podnebí, 50 stupňů ve stínu na poušti (kdyby tam nějaký byl) nebo mrazy v horách, nebezpečí v podobě divokých zvířat a jedovatého hmyzu... to všechno očima cestovatele s dvacetikilovou krosnou na zádech, do které se vešlo i ukulele:) Věděli jste, že se díky speciálnímu filtrubezpečně vypít i voda, ve které plave mrtvý had, že nejjedovatější pavouk světa usmrtí člověka do 15 minut, takže si Australané před obutím vyklepou pro jistotu boty, že vombattrus ve tvaru krychle, že v Indonésii jezdí na střeše autobusů kozy a slepice, že v Singapuru za kousnutí do svačiny v metru dostanete od policisty přes zadek rákoskou a žvýkačky jsou zakázány úplně? Že přeletem z Nového Zélandu do Ameriky předběhnete čas a po 14 hodinách v letadle přistanete o 15 minut dřív než jste vzlétli? Prostřednictvím Máji jsme se na chvíli ocitli úplně v jiném časoprostoru. Svět je plný krás a překvapení...děkujeme!

Mgr. Klára Janošová

12


.

DOPRAVNÍ SOUTĚŽ CYKLISTŮ - okresní kolo

Rok se sešel s rokem a 13. května 2019 tu byla další výzva v podobě okresního kola dopravní soutěže v Litoměřicích. Jízda zručnosti, dopravní testy, jízda po dopravním hřišti a první pomoc, to vše v jedno dopoledne čekalo na dvě naše družstva. V první (mladší) kategorii soutěžila Lucka Albrechtová, Terka Kaprova, Séba Vavřík a Mája Efler, v druhé (starší) to byla Sába Fraňová, Hanka Holubová, Aleš Černý a Vašek Černý. Všichni ze sebe vydali naprosté maximum a vyplatilo se, starší žáci si odváželi kromě stříbrných medailí i sluneční brýle nebo světlo na kolo, mladší žáci dosáhli dokonce na nejvyšší příčku a spolu se zlatými medailemi ziskali multifunkční šátky a flash disky. A kromě těchto ocenění mají šanci potvrdit své kvality na dvoudenním krajském kole ve Varnsdorfu. Všem zúčastněným moc gratulujeme, jsme na vás patřičně hrdí!

Diplomy v sekci "aktuality".

Foto ve "Fotogalerii".

Mgr. Tereza Hotová


.

SOS den

Na pátek 10. května 2019 připadl další projektový den, který přinášíme našim žákům rok co rok. Ten letošní byl o mnoho jiný, než předchozí. Vzhledem k tomu, že jsme naší školu přihlásili do krajské soutěže "Branný závod", potřebovali jsme si jednotlivé oblasti někde vyzkoušet. No a právě k tomu letošní SOS den posloužil. Pro žáky byl připraven okruh nad školou kolem chmelnice, kde si vyzkoušeli překážkovou dráhu, testové otázky z civilní obrany a přípravy občana k obraně státu, transport zraněného, hod různými předměty na přesnost, příprava evakuačního zavazadla nebo třeba střelbu ze vzduchovky. Na krajskou soutěž vysíláme několik týmů podle věku - na webu vás budeme informovat, jak jsme dopadli. Foto ve "Fotogalerii".

Jan Táborský


.

EXKURZE SE SEVEREM NA HELFENBURKU (7.ročník)

Jet na školní výlet do místa, které je 6 kilometrů vzdálené od Liběšic? Co tam asi může být neprobádaného. No to byste koukali! Když dostanou sedmáci za úkol najít, co nejvíce zajímavostí na cestě na Helfenburk a dostanou možnost být nejlepší, to se z nich najednou stanou kreativci! A co kdyby to mohly být úkoly pro nějakou další školní skupinu? To se jim najednou roztáčí mozkové závity, když vzpomínají, proč je tady listnatý a tamhle jehličnatý les; co je to tady za letopočet vyrytý ve zdi a co je to za zvláštní kámen, do kterého se dá tak jednoduše rýt..? No a na závěr si samozřejmě všichni musíme udělat vrcholové foto. Foto ve "Fotogalerii".

Mgr. Tereza Hotová


.

OBHÁJILI JSME PO DRUHÉ MEZINÁRODNÍ TITUL "EKOŠKOLA"

Dne 21. března 2019 jsme na naší škole již po druhé obhajovali titul Ekoškola. Kolem desáté hodiny to celé vypuklo. Přijely dvě milé paní auditorky. Sešel se Ekotým a začala obhajoba.

Jedním z bodů obhajoby je ukázat, co všechno jsme za dobu od posledního auditu změnili nebo co jsme vybudovali nového. Všechny tyto věci jsme jim ukázali v krátké prohlídce.

Rozhodli jsme se, že prohlídku začneme venku. Proto se první zastávkou stal náš nejnovější projekt, bezzásahová plocha. Samozřejmě, že když už jsme byli venku, tak jsme se pochlubili i bylinkovou zahrádkou. Vevnitř naše první kroky směřovali k nástěnkám, od kterých jsme se jim vydali ukázat mapu Českého středohoří a zapomenout jsme nesměli ani na školní Ekokodex (žirafák). Dále jsme je zavedli k našim nejmenším, tedy do školky. Chtěli jsme ukázat, že se snažíme vést i Ekoškolku. Když jsme byli už i ve školce, napadlo nás vzít je i za staršími dětmi. Podívali jsme se tedy do třetí třídy a do první třídy. Naši prohlídku jsme ukončili nahoře u klubovny Ekotýmu. No a potom už nám jen zbývalo počkat, jak se rozhodnou. Tak kolem dvanácté hodiny jsme se všichni sešli ve sborovně, kde nám oznámili tu radostnou novinu, že jsme obhájili titul Ekoškola. A my už teď pomalu rozjíždíme další projekty, aby se nám ten audit podařilo obhájit i za čtyři roky. Foto ve "Fotogalerii".

Za Ekotým Ála Hrabáková


.

PROJEKTOVÝ DEN "MÝDLÁRNA RUBENS"

logoDruháci a páťáci vyrazili poslední dubnový den 30. dubna 2019 do bylinkového ráje - mýdlárny Rubens v Růžové u Děčína. Také proto, že sami máme na školní zahradě bylinkové záhonky, chtěli jsme se o bylinkách a jejich využití dozvědět více. Už když do mýdlárny vejdete, máte pocit, že jste se ocitli v jiném světě. Příjemné teplo od podlahy, nádherné bylinné vůně, dřevo, bylinky všude, kam se jen podíváte, krásná zahrádka jakoby vrůstala do prostoru prosklenou stěnou. 

Seznámili jsme se s řadou zdraví prospěšných rostlin, ale také víme, že některé byliny se tváří přátelsky přestože jsou jedovaté. Třeba taková konvalinka nebo břečťan... Třezalku naloženou v oleji vhodnou na spáleniny si jeden z nás vyzkoušel na vlastní kůži, když se spálil o tavnou pistoli. Potvrzeno - funguje to!:) 
Každý si rydly zkrášlil své bylinné mýdlo, zabalil a doma daroval. Na závěr jsme si namasírovali chodidla chůzí po bosé stezce. Celé dopoledne se vydařilo, děti byly nadšené. Hned je nám bližší i naše bylinná zahrádka u školy. Foto ve "Fotogalerii".
Mgr. Klára Janošová

.

ŠMICERŮV POHÁR VERNEŘICE

2. května 2019 se družstvo fotbalistů opět vydalo do nedalekých Verneřic na Šmicerův pohár. Letošní ročník byla pouze jedna kategorie, a to 7. + 8. + 9. ročník. Za liběšickou školu vyrazili Štěpán Machaj, Šimon Krupička, Aleš Fojta, Tomáš Korba z 8. ročníku a Slávek Polyakov a Matěj Giesel z 9. ročníku. Po úvodním vyhraném zápase už následovaly pouze prohry naše chlapecká sestava skončila na posledním místě, což se v celé historii poháru ještě nikdy nestalo. Jak se říká, všechno je jednou poprvé a já doufám, že v tomto případě i naposled. Děkujeme Obci Liběšice za zajištění dopravy. Foto ve "Fotogalerii".

Jan Táborský


.

MC DONALD´S CUP

29. dubna 2019 se opět po roce zúčastnilo naše výborné družstvo fotbalistů této fotbalové soutěže. V minulých letech okrskové kolo dvakrát vyhráli a tak i letos byly velké naděje. Zapracovala však smůla a při remíze a následném přepočtu branek měli o jeden gól méně než druhá škola. Skončili na i tak krásném 2. místě a já jim velmi děkuji za to, že vydrželi hrát perfektní hru i za silného a neustávajícího deště, který nás nemilosrdně kropil po celou dobu soutěže. Další dík patří panu Božíkovi za výpomoc s přípravou družstva a dopravou na soutěž. Za dopravu také děkujeme Obci Liběšice.

Jan Táborský


.

ČARODĚJNICE

Dne 30. dubna 2019 se tradičně vyráběly čarodějnice na večerní spálení. K vidění byly opravdu zajímavé a "vystylované" kousky. Čarodějnice tříd 1. až 8. byly odneseny před obecní úřad a deváťáci si tu svou spálili na školním ohništi...budiž jí země lehká... Foto ve "Fotogalerii".

Jan Táborský


.

DEN ZEMĚ

24. dubna 2019 se konal Den Země. Děti byly rozděleny do osmi skupin. Společně absolvovaly šest stanovišť. Den Země tentokrát obsáhl všechna témata, která Ekotým v minulosti i současnosti řešil:

  • Energie
  • Prostředí školy
  • Voda
  • Odpady
  • Biodiverzita

Na prvním místě skončil tým Šárky Šulevkové. Její skupina jede za odměnu s Ekotýmem do děčínského aquaparku. Foto ve "Fotogalerii".

Za Ekotým Romana Militká


.

PROGRAM PRIMÁRNÍ PREVENCE (6.ročník)

Žáci šesté třídy se během několika bloků zúčastnili preventivního programu zaměřeného na závislost na drogách, alkoholu, tabáku a závislosti na internetu. Lektoři si pro nás vždy připravili pestrý program. Například nám vysvětlili, co způsobují různé látky a zahráli jsme si hry typu chůze v opilosti za pomoci upravených brýlí apod. Program se nám moc líbil. Foto ve "Fotogalerii".

za 6. třídu Martina Matičková


.

DOPRAVNÍ SOUTĚŽ CYKLISTŮ - školní kolo

Ve středu 24. dubna 2019 se již po čtvrté konala jízda zručnosti pro 4. - 9. třídu. Žáci se při jízdě pokusili projet koridorem, převézt pohárek s vodou nebo zvládnout slalom mezi kužely. Cílem každého cyklisty bylo získat, co nejméně trestných bodů při projíždění překážek. Pořadí jednotlivých žáků je rozděleno na dvě skupiny, a to 10-12 let a 13-15 let. Žáky ještě čekají dopravní testy a po sečtení výsledných bodů se nejlepší žáci zúčastní okresního kola 13. 5. v Litoměřicích.

Moc děkuji za pomoc při organizaci žákům 9. třídy. Foto ve "Fotogalerii".

MLADŠÍ ŽÁCI 10-12 LET

dívky chlapci
1. Kaprová, Žížalová, 10b. 1. Efler, 10b.
2. Albrechtová, 15b. 2. Vavřík, 11b.
3. Hamouzová, 17b. 3. Rajman F., 16b.
4. Lekavá, 20b. 4. Hambálek, 19b.
5. Valentová K., Juránková, Erbenová, 21b. 5. Morkes, Válek, 22b.
6. Kuchařová, 24b. 6. Krupička F., 25b.
7. Matičková, 29b. 7. Martinovitz J., Nepovím, 26b.
8. Valentová A., 30b. 8. Martinovitz V., Rajman M., 30b.
9. Zvalová, Jerychová, 32b. 9. Kazda, 33b.
10. Pohlová, 36b. 10. Štilianov, 38b.
11. Šindelářová, 40b. 11. Obermajer, 41b.
12. Bartoňová, 43b. 12. Hrabák, 42b.
  13. Boček, 45b.
  14. Vokál D., Militký, 48b.
  15. Kout, 66b.

STARŠÍ ŽÁCI 13-15 LET

dívky chlapci
1. Holubová, 7b. 1. Černý A., 0b.
2. Fráňová, 14b. 2. Černý V., 4b.
3. Stárková, 16b. 3. Budka, Křikava, 12b.
4. Militká, 17b. 4. Korba, 15b.
5. Vránová, 18b. 5. Černuška, 17b.
6. Samková, 24b. 6. Zimandl, Fojta, Polyakov, 20b.
7. Sequensová, 26b. 7. Krupička, 22b.
8. Cilinková, 29b. 8. Kos T., 24b.
9. Mikinová, 33b. 9. Giesel, 26b.
10. Štilianová 43b. 10. Kos A., Hamouz, 31b.
  11. Malejovský, 37b.
  12. Božík, 39b.
  13. Skokan, 43b.
  14. Šulevka 52b.
  15. Valašík 60b.

Mgr. Tereza Hotová


.

ŠTAFETA LOVOSICE

V úterý 16. dubna 2019 se žáci prvního stupně (Petr Holub – 1. třída, Tomáš Rajman, Karolína Hanzlová, Veronika Samková – 2. třída, Natálie Dunková, Tereza Eflerová, Kryštof Nepovím, Lukáš Jaroš – 3. třída, Veronika Hamouzová, Elena Lekavá, Karel Morkes – 4. třída, Marek Efler, Filip Krupička, Ondřej Šubrt, Veronika Kuchařová, Lucie Albrechtová – 5. třída) zúčastnili štafetového běhu v Lovosicích. Běh se skládal ze dvou štafet 8*100m a 8*200m, tedy každý žák běžel 100 a 200 m. V konkurenci devíti městských škol jsme skončili na krásném pátém místě. Součástí závodů byl i skok snožmo z místa a hod medicinbalem v rámci všestrannosti sportovců, nejvíce hodil Karel Morkes 9,5 metrů a skočil Marek Efler 1,95 m. Závěrem bych chtěla poděkovat Šárce Šulevkové za pomoc při organizaci a přesunech.

Mgr. Tereza Hotová


.

PROGRAM PRIMÁRNÍ PREVENCE (7.ročník)

V pátek 12. dubna 2019 sedmáky po třetí a naposledy navštívili preventisté. Tentokrát se zaměřili na nejčastější drogy, jimiž jsou alkohol a kouření. Během tří hodin si žáci vyzkoušeli spoustu různých aktivit, které by jim přiblížili stav opilosti. Například chodili přes překážkybrýlích, které simulovali 2,5 promile alkoholu v krvi, po zatočení na místě vyhledávali různé pojmy a kreslili podle svého názoru typického kuřáka nebo alkoholika. Žákům se program velice líbil a my můžeme doufat, že pro ně byl přínosný. Foto ve "Fotogalerii".

Mgr. Tereza Hotová


« | 1 2 3 4 | »